ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de 18 Mart Şehitleri Anma Törenleri

        Viranşehir ilçesin de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 101. Yıl dönümü etkinliklerle kutlandı.
Viranşehir´de 18 Mart Şehitleri Anma Törenleri

        18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle anıldı. Saat: 08.30’da Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve Saygı Duruşu ile başlayan tören aynı gün saat:09.00’da Belediye Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen 18 Mart Şehitleri Anma programı ile devam edildi.

        Buradaki törene Kaymakamımız Sayın Dr. Huzeyfe Citer, Cumhuriyet Başsavcısı Taner Güngör, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Atakan Dorukbay, İlçe Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, Büyükşehir Belediye Viranşehir İlçe Koordinatörü Aladdin Milli, Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Şube Müdürleri, İlçe Tarım Müdürü Siraç Yolcu, Hastane Başhekimi Dr. İlhan Erkan, Şehit Aileleri Derneği Viranşehir İlçe Temsilcisi Pınar Çuvanlıoğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, kurum amirleri, gaziler, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

        Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Sağır, Yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından olan Çanakkale Savaşı’nın cesaret, fedakarlık, iman, saygı, ahlak ve gurur abidesi olduğu belirterek,” Bu uğurda can verenleri ne kadar övsek de azdır.  Bugün ülkemizde huzur birlik ve düzen içinde yaşamamızı şehitlerimize borçluyuz. Hepsinin ruhu şah olsun ” dedi.

        Açılış konuşmasının ardından Çanakkale Savaşlarının askeri yönünü belirten konuşmayı Piyade Yüzbaşı Taner Tarık Yelen yaptı, Yelen konuşmasında, Vatan ve milletinin ebedi varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözünü kırpmadan canlarını feda eden şehitleri şükran ve rahmetle andığını belirterek, “ Türkiye tarihinin her sayfasının altın harflerle yazılmış destanlarla dolu olduğunu ve Bu destanların yazarı Niğbolu, Kosova, Çanakkale, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Sakarya ve Afyonkarahisar’da bir gül bahçesine girercesine kara toprağa girmiş kahraman şehitlerimiz ile gazilerimizdir” diye konuştu.

        Konuşmaların ardından Çanakkale konulu sinevizyon gösterimi yapıldı. “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirler okundu. Yenişehir Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu “ Kınalı Hasan ” adlı oyun davetliler tarafından büyük beğeni görürken, program Oratoryom sunumu ve Türkülerin söylenmesinin ardından çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Sayın Dr. Huzeyfe Citer, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Atakan Dorukbay, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Taner Güngör, İlçe Emniyet Müdürü Esat Uğur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır ve Viranşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hamit Erez tarafından ödüller verildikten sonra sona erdi.

 

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-1

 viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-3

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-4

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-5

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-6

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-7

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-8

 viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-10

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-11

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-15

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-16

viransehir-kaymakmaligi-18-mart-sehitler-20

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.