ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de 24 Kasım Öğretmenler Gününde Görkemli Kutlama

      Viranşehir Belediyesinin desteği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesiyle düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler günü programı ilçede coşku ile kutlandı.
Viranşehir´de 24 Kasım Öğretmenler Gününde Görkemli Kutlama

      Kutlama programı çerçevesinde ilk tören hükümet Konağı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş tarafından çelenk sunma ile başladı. Çelenk sunumu ve 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan istiklal marşı sonrası ilk tören burada sona erdi. Çelenk sunma merasiminin ardından geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Emekli Öğretmen İbrahim Halil Köroğlu, mezarı başında meslektaşları tarafından saygı ve dualarla anıldı. Coşkulu program Kızıltepe yolu üzerinde bulunan bir salonda devam etti. Buradaki programa Viranşehir Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Eşi Esra Çimşit, Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, İlçe Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Fatih Cesur, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Mehmet Yıldırım, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve aileleri katıldı. Program ilk olarak Öğretmen ve davetlilere verilen yemek ile devam etti. Daha sonra Başkan vekili Ömer Çimşit, Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan ve Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş tarafından Öğretmenlere karanfil hediye edildi.

      Yemin töreni, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Yöresel halk oyunlarının yer aldığı programda Zeybek oyunu davetliler tarafından tam not aldı. Programda Emekli bir Öğretmen tarafından birçok günün özel gün sayılıp çalışılmadığını belirterek, yetkililerden 24 Kasım gününü de özel gün sayılıp Öğretmenlerin bu günde mesai yapmamasını talep etti. Talebe karşılık kısa bir konuşma yapan Başkan vekili Ömer Çimşit, talebin haklı bulunduğunu belirterek, Önümüzdeki yıllarda yerine getirilmesini arzuladıklarını kaydetti. Şiir, Kompozisyon ve resim dalında dereceye giren Öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş tarafından ise programa katkılarından dolayı Başkan vekili Ömer Çimşit’e plaket takdim edildi.

      Coşkulu ve duygu dolu anların yaşandığı programda İlçenin En yaşlı Öğretmenine Başkan vekili Ömer Çimşit tarafından plaket verilirken, yaklaşık 4 saat süren etkinliğin ardından programa katkılarından ötürü İlçe basınına çeşitli hediyeler verildi. Programda günün anlam ve önemine binaen konuşan Başkan vekili Ömer Çimşit, Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal ve önemli bir meslek olduğunu belirterek, Öğretmenlerin 1 gün değil her gün anılıp hatırlanması gerektiğini vurguladı. Toplumun olmazsa olmazlarından olan Eğitim neferi Öğretmenlerinin ülke adına önemli kazanım olduğunu vurgulayan Çimşit, Öğretmenlere emeklerinden ötürü teşekkür ederek günlerini kutladı.

 

26-11-201726-11-201726-11-201726-11-201726-11-201726-11-201726-11-201726-11-201726-11-201726-11-2017

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.