ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de 58.177 Öğrenci Karne Alarak Yarı Yıl Tatliline Girdi.

        Viranşehir’de 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle okul öncesi, ilk ve orta öğretim okullarında eğitim gören 58.177 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi. Sabah erken saatlerinde velileriyle birlikte okula gelen birçok öğrenci karne sevinci yaşarken, karnelerinde kırık not gören bazı öğrenciler ise buruk bir sevinç yaşadı.
Viranşehir´de 58.177 Öğrenci Karne Alarak Yarı Yıl Tatliline Girdi.

        15 günlük yarıyıl tatili nedeniyle Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’nde karne töreni düzenlendi. Düzenlenen karne törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Şube Müdürleri, Öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere karnelerini dağıtan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Viranşehir genelinde 58.177 öğrencinin karne sevinci yaşadığını belirterek, öğrencilerin yarıyıl tatilini iyi değerlendirmeleri ve bu sözleriyle kayıt eti  Fatih Sultan Mehmet Anadolu lisesi hürriyet şafağında parlayan bir yıldızdır. Bol bol Kitap okumaları gerektiğini kaydetti. Karnelerin çocukların nasıl bir insan olduğunu değil, okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan bir belge olduğunu ifade eden Sağır, velilerin, çocukların karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine yol açacak, yargılayıcı üsluplardan kaçınmaları gerektiğini hatırlattı. 15 günlük yarıyıl tatiline giren 58.177 Öğrenci 8 Şubat 2016 Pazartesi günü ders başı yapacak.

 

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.