ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı

Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı

        18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Viranşehir’de de çeşitli etkinliklerle anıldı. Viranşehir Kaymakamlığı Tören Alanında Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve Saygı duruşu ile başlayan törenin ardından Kaymakam Ömer Çimşit Gaziler ve şehit aileleri ile bir araya geldi. Törende Kaymakam Ömer Çimşit, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Atakan Dorukbay, Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Şık, Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Emniyet Müdürü Esat Uğur, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Onurcan, Askerlik Şube Başkanı Ali Aygüzer, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Siraç Yolcu, Hastane Başhekimi İlhan Erkan, SYDV Müdürü Mehmet Özbilek, Tapu Müdürü Mehmet Hekimoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, CHP İlçe Başkanı Remzi Taylan, Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, gaziler ve vatandaşlar hazır bulundu.

        Törenin ardından Kaymakamlık makamın geçen Kaymakam Ömer Çimşit ve beraberindeki heyet, gazi ve şehit yakınları ile bir araya geldi. 17 Şubatta meydana gelen hain terör saldırısında yakınlarını kaybeden şehit aileleri de makamda hazır bulundu. Kaymakam Ömer Çimşit daha sonra Çimşit, daima şehit ailelerinin yanında olduklarını kaydetti. Viranşehir Belediye Kültür Merkezinde devam eden 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan konuşmaların ardından öğrenciler Çanakkale ile ilgili şiirler seslendirdi. Öğretmenler korosunun seslendirdiği Çanakkale Türkülerinin ardından bir konuşma yapan Kaymakam Çimşit, Milletin namus ve şerefi olan vatan ve bayrağı canından aziz bilen, vatanın bağımsızlık ve bütünlüğü için canını seve seve veren kahraman şehitleri saygıyla anarak şunları dile getirdi: “ Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Zaferi, canını vatan ve bayrak için feda eden aziz şehitlerimizin destansı mücadelesi ile bu toprakların asla düşman işgaline uğramayacağının ve birlik ve beraberliğimizin devam edeceğinin en güçlü güvencesidir. Bu gün başımız dik, bağımsız ve güçlü bir ülkede yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize borçluyuz. Şehitlerimizin bizlere bıraktığı bu emaneti bizler de canımız pahasına koruyacağız” dedi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kaymakam Ömer Çimşit, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türk Milletinin meşrep, mezhep ve görüş farkı gözetmeksizin darbeciler karşısında tek vücut olduğunu ifade ederek, 15 Temmuz’un birlik ve beraberliğimizi, hürriyet ve istiklalimize aşkımızı ispatladığını kaydetti. Devletin tüm kurumlarının şehit aileleri ve gazilerinin hukukunu koruduğunu ifade eden Kaymakam Çimşit, bu konuda her zaman hassasiyetle hareket ettiklerini belirtti.

        Kaymakam Ömer Çimşit’in konuşmasının ardında çeşitli dallarda dereceye gören öğrencilere ödülleri verildi. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Kaymakam Ömer Çimşit, Garnizon Komutanı Atakan Dorukbay ve Belediye Başkan Yardımcısı Halaf Kete’nin elinden aldı. Etkinliğin sonunda Kaymakam Çimşit ve protokol heyeti programa katılanlara Türk Bayrağı dağıttı. Belediye Kültür Merkezinde etkinliğin ardından Kaymakam Ömer Çimşit ve beraberindeki heyet şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

 

Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (6)

Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (5)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (4)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (6)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (7)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (8)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (9)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (10)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (11)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (12)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (13)  Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (15)Viranşehir’de Çanakkale Şehitleri Anıldı11 (16)

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.