ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de Ders Zili Çaldı.

          Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, 2015-2016 Egitim Öğretim yilının başlamasi nedeniyle okulları gezerek, öğretmenleri bilgilendirdi.
Viranşehir´de Ders Zili Çaldı.

          Yeni eğitim-öğretim yılı, bu yıl Kurban Bayrami tatili nedeniyle rötarlı bir şekilde başladı. Yaklaşık 60 bin öğrencinin eğitim gördüğü Viranşehir´de bu sabah itibari ile yeni eğitim-öğretim dönemi için ders zili çaldı. Sabahın erken saatinde okul yolunu tutan öğrencilerde büyük oranla heyecan gözlendi.

         İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR, Atatürk Ortaokulu’nda yaptığı konuşmada, 3 aylık yaz tatilinin ardından yaklaşık 60 bin öğrencinin eğitim-öğretim göreceğini ve yaklaşık 3 bin öğretmenin görev yapacağını söyledi.

         Bir toplumda çocuğa gösterilen ilgi ve sevginin gelişmişliğin göstergesi olduğunu, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin bu nedenle bütçelerinden en büyük payı eğitime ayırdıklarını belirten Ömer SAĞIR, “Bilgi ve teknoloji hızla değişmektedir. Bu durum en gelişmiş toplumları bile çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurmaya ve sürekli değişime zorlamaktadır” diyerek, Eğitim-Öğretimin anlam ve önemine vurgu yaptı.

          Ayrıca bu yıl Viranşehir´e atanan 600 öğretmen ile açığın ciddi bir şekilde kapatıldığı belirtildi

   

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.