ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de Destek ve Yetiştirme Kurslarının Startı Verildi.

          Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürüğü Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen yıl başlatmış olduğu “Ücretsiz Kurs” projesi kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.
Viranşehir´de Destek ve Yetiştirme Kurslarının Startı Verildi.

          Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürüğü Milli Eğitim Bakanlığı´nın geçen yıl başlatmış olduğu "Ücretsiz Kurs" projesi kapsamındaki çalışmalar devam ediyor.

 

          Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, açılacak ücretsiz kurslar hakkında basına açıklama yaptı. Sağır, "İlçemizdeki tüm Lise ve Ortaokullarda ücretsiz kurslar açılacak. Okullarda açılacak kurslara tüm öğrencilerimiz başvurabilecek, mezun durumda olan öğrencilerimiz ise Halk Eğitim Merkezi´nde açılacak kurslara kayıtlarını ücretsiz yapabilecek. Öğrencileri sınavlara hazırlama amaçlı açılacak olan Destekleme Kurslarında birçok yenilik de getirildi. Açılacak ücretsiz kurslarda kullanılacak tüm ders kitap ve materyaller de bakanlık tarafından karşılanacaktır. Kurslarda görevlendirilecek öğretmenler, branşlarında kendilerini kanıtlamış kişilerden seçilecek olup kurs seçiminde kısıtlama getirilmediği için de öğrenci istediği okulda kursa katılabilecektir. Kurs ve öğretmen seçiminde, okul idaresinin yanı sıra öğrenci ve öğrenci velisinin de tercihi dikkate alınacak böylece öğrencilerin başarısı haftalık ve aylık periyotlarhalinde, yapılacak olan sınavlarla, değerlendirilecek ve bunun sonucunda başarı göstermeyen öğretmenler değiştirilecektir. Bu kapsamda açılacak olan kurslara öğrenci katılmalarının sağlanması öğrencilerimizin sınavlardaki başarısı ve ilçemizin eğitim kalitesinin artmasına katkı sağlayacaktır" dedi.

 

          Mezun öğrenciler için kurs başvuruları 24/08/2015 Pazartesi günü itibariyle başladı.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.