ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de Destekleyici ve Yetiştirici Kurslar Başladı.

          Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açılan destekleme ve yetiştirme kursları (DYK)  3 Ekim 2015 Cumartesi günü itibariyle Viranşehir’de başladı.
Viranşehir´de Destekleyici ve Yetiştirici Kurslar Başladı.

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer SAĞIR, Şube Müdürü Mehmet Yaman ve komisyon üyeleri ile birlikte Atatürk Ortaokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Soner KORKMAZ’dan okulda açılan kurslarla ilgili bilgi aldı. Kurs verilen sınıfları ziyaret eden Ömer SAĞIR, öğrencilerin kurslara yoğun katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

      Öğrencilere hitaben; bu kursların öğrencilerini en iyi tanıyan öğretmenleri tarafından verilmesinin öğrenciler açısından çok faydalı olacağını, öğrencilerimizin hangi konularda eksiği varsa bunların takviye edileceğine değinerek, kursa devamın önemine işaret etti.

      Bu yıl ilk kez ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları için öğretmen ve öğrencilerin elektronik ortamda başvuru yapmalarını sağlayan e-kurs modülü hayata geçirildi. Bu sistem sayesinde kurslarla ilgili sayısal verilere anlık ulaşabiliyor. Öğrenciler, kurslara başvuru için kurs şifrelerini bulundukları okullarından alabiliyorlar. Bu modül sayesinde 5. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler ve mezunlar kazanım testlerine ulaşabilecekler. Kursa katılan tüm öğrencilere elektronik ortamda ders çalışma imkanı sunulacak. Kurslarda her bir öğrenci ve kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise bir günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek.

       Kurslarla ilgili ders programları ve haftalık örnek ders çizelgeleri ile kazanım testleri, tarama testleri Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında ve e-kurs modülünde yayımlanacak. Kurslara, MEB’e bağlı resmi ve özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi ve özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden her sınıf seviyesindeki istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

      Kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunlu olacak. Her kurs döneminde okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 10’da birine kadar devam etmeyen öğrencilerin kurs kaydı silinecek. Aynı dönemde başka bir kursa devam edemeyecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.