ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de FATİH Projesi ve EBA Portalını Tanıtma ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

         Viranşehir İlçesinde ilçe FATİH Projesi Koordinatörlüğünün düzenlediği FATİH Projesi ve EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalini tanıtma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Viranşehir´de FATİH Projesi ve EBA Portalını Tanıtma ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

        Viranşehir İlçesinde ilçe FATİH Projesi Koordinatörlüğünün düzenlediği FATİH Projesi ve EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalini tanıtma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantı saat 10:30 da İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri, okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımıyla ilçe Milli Eğitim Toplantı salonunda ilçe koordinatörlüğünde ki görevli Cihangir Eker ve Seydi Ağtaş tarafından verildi. Toplantının açılış konuşmasını ilçe kaymakamı Ömer Çimşit yaptı.

        İlçe FATİH Projesi koordinatörlüğü olarak Cihangir Eker, Seydi Ağtaş ve Ahmet Ergin Uygun sunumu yaparken. Uygun toplantıda ilçenin donanımsal istatistiklerini okul müdürlerine anlattıktan sonra III. Faz kapsamında kurulumu yapılması planlanan tahta sayınını ve okul sayısından bahsetti. Ağtaş EBA platformunun eğitimde ki etkililiğinden bahsedilip İOS ve Android işletim sistemleri için geliştirilen EBA uygulamasının tanıtımını yaptı. Ağtaş“Eğitim cebimize kadar geldi” ifadesini kullandı. Öğretmen ve öğrencilerimizin EBA ya nasıl girmeleri gerektiğini, uygulamayı nasıl indireceklerini ve EBA platformunun başlıklarının tanıtımını yapıp FATİH Projesi için EBA’nın öneminden bahsetti. EBA ders modülünde tanıtımını yaparak “Elimizde çok büyük bir cevher var” ifadelerini kullandı. EBA ders sayesinde öğrenci her yerden her an derslerini kendi öğrenme hızına göre istediği kadar tekrar ederek öğrenme şansını yakaladı." ifadelerine yer verdi. EBA tanıtımı sonrası tabletler ile verilen EBA V-SINIF uygulamasının ara yüzünü tanıttı.EBA ders modülündeki başlıklardan sonra her okulumuzda ki öğretmenlerle toplantılar planlayıp EBA tanıtımı yapacaklarını ifade etti. Son olarak 21 Nisan Cuma günü Etkileşimli tahta ve EBA kullanımı için geliştirdikleri anketin bütün öğretmenlerimize 10.00 da mesaj olarak geleceğini anlattı.

        Eker FATİH projesinin işlevselliğinin arttırılması için planlanan yüz yüze ve uzaktan eğitim olarak verilen hizmet içi eğitimlerden bahsettikten sonranasıl başvuru yapacaklarına dair sunum verdi. Özellikle “Etkileşimli Sınıf Yönetimi” eğitiminden bahseden Eker “İlçemizde öğretmen sirkülâsyonu çok fazla bunun için bu eğitimlerin duyurulması ve başvuruların olması konusunda siz değerli müdürlerime büyük görev düşmektedir.” diyerek öğretmen eğitimlerinin öneminden bahsetti. Başvuru aşamalarını anlattıktan sonra ilçe VSAT kurulum durumundan bahsedip sorulara cevap verdi.

 

25-04-201725-04-201725-04-201725-04-2017

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.