ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir´de "Biz Anadoluz" Projesi Kapsamında 179 Kişi İstanbul´a Uğurlandı

 İçişleri Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında 179 öğrenciden oluşan ilk kafile Viranşehir’den İstanbul’a uğurlandı.
Viranşehir´de "Biz Anadoluz" Projesi Kapsamında 179 Kişi İstanbul´a Uğurlandı

     Viranşehir Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen uğurlama törenine Kaymakam Ömer Çimşit, Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi, Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ve Şube Müdürleri, SYDV Müdürü Mehmet Özbilek, STK Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

    İçişleri Bakanlığı tarafından 180 günlük eylem planı kapsamında uygulamaya konulan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun ülkenin farklı illerini ziyaret edeceği Biz Anadoyuz Projesi’den Viranşehir’de eğitim gören 1080 öğrenci yararlanacak.

    Viranşehir Belediyesi, Viranşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen Biz Anadoluyuz Projesi”ne ilk kafile olarak Şair Nabi, Bahçelievler İmam Hatip ve Hürriyet Ortaokullarından 179 öğrenci, 12 öğretmen katıldı. 3 gece 2 gün sürecek geziye katılan ilk kafileye 1 hemşire ve 1 polis memuru eşlik edecek.

    Uğurlama töreninde, “Biz Anadoluyuz Projesi” ile öğrencilerin İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri göreceklerini dile getiren Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit, İstanbul Valiliği’nin ev sahipliğinde Viranşehirli öğrencilerin unutmayacakları anılar yaşacağını söyledi.

 


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.