ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehirli Kadınlar Okul Bahçesine Ağaç Dikti

        Viranşehir ilçesinde kadınlar, İmam Hatip Lisesi Okul bahçesine ağaç dikerek, 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutladı. Viranşehir´li kadınlar, 8 Mart dünya Kadınlar günü dolayısıyla düzenledikleri kampanya ile Viranşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul bahçesinde ağaç dikti.
Viranşehirli Kadınlar Okul Bahçesine Ağaç Dikti

        Viranşehir ilçesinde kadınlar, İmam Hatip Lisesi Okul bahçesine ağaç dikerek, 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutladı

Viranşehirli kadınlar, 8 Mart dünya Kadınlar günü dolayısıyla düzenledikleri kampanya ile Viranşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul bahçesinde ağaç dikti. Ellerinde ağaçlarla gelen kadınları İmam Hatip Lisesi İdareci ve öğretmen ve öğrencileri, kapıda şeker ve kolonya ikramıyla karşıladı. Kadınlar, "Beraberimizde getirdiğimiz çam ağaçlarını okulun öğretmen ve personellerinin yardımıyla diktikten sonra ikram edilen çaylarımızı yudumlarken kadın öğretmenlerle sıcak bir sohbet etme imkanımız oldu. Kadın eli huzurun, sevginin ve bereketin sembolüdür, şiddetin, nefretin ve düşmanlığın olmadığı; herkesin hak-hukuk, adalet ve merhamet çerçevesinde kendi sorumluluk dairesine çekilmesi gerektiğine vurgu yaptık; bunun yitirilmesi neticesinde bugün kadınların daha fazla şiddet mağduru durumuna düştüğü aşikardır. Bu ve benzeri günlerin Batılılar tarafından kuru bir gürültüden ve içi boşaltılmış bir laf kalabalığından öteye gitmediğini, Kadınlara daha fazla özgürlük isterken aslında kadınları kendi amaçları için kullanmak isteyenlerin bu isteklerinin önündeki engellere özgürlük istediğini bilmek gerekir" dedi.

        Okul idaresine ve öğretmenlerine teşekkür eden kadınlar, benzer etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.