ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehirli Öğrenci TÜBİTAK Yarışmasında Birinci Oldu

        Viranşehir Fen Lisesi öğrencisi Abdullah Onuş, katıldığı TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Araştırma Projeleri yarışmasında, Malatya bölgesi fizik dalında bölge birincisi oldu.
Viranşehirli Öğrenci TÜBİTAK Yarışmasında Birinci Oldu

        Viranşehir Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Abdullah Onuş, katıldığı TÜBİTAK 47. Ortaöğretim Araştırma Projeleri yarışmasında, Malatya bölgesi fizik dalında bölge birincisi oldu.

        Viranşehir Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Abdullah Onuş, projede destek veren okul öğretmenleri ile birlikte Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır´ı ziyaret etti. Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesindeki yaklaşık 9 ilden özel ve devlet okullarının katıldığı yarışmada Fen Lisesi öğrencisi Onuş´un ´Elektronik valiz´ isimli projesinin birincilik ödülü kazandığını ifade ederek, öğrenciyi tebrik etti. Sağır, öğretmenlerini de kutlarken, birincilik ödülünü alan Abdullah Onuş, Fizik öğretmeni ve Proje danışmanı Bekir Harıkçı ve bilişim teknolojileri öğretmeni Zeynep Buğday´ın rehberliğinde gerçekleştirdiği projede bir valizi akıllı takip sistemi ve çeşitli güvenlik önlemleri ile donatarak, sık sık seyahat eden kişilerin yaşadıkları fiziksel zorlukları ortadan kaldırmayı ve hırsızlık olaylarına karşı önlem almayı amaçlandığını ifade etti

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.