ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarı Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer SAĞIR´ın Yarı Yıl Sonu Mesajı
Yarı Yıl Sonu Mesajı

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

 

          2014-2015  eğitim öğretim yılının güz dönemini tamamlamış bulunmaktayız.  Bir dönem boyunca yeni bilgi ve becerilerle bir çok kazanım edindik. Okulla ilk defa tanışan yavrularımız heyecanla başladıkları okullarına uyum sağladılar. Öğrendikleri her türlü bilgi ve beceriyi pekiştirmek ve kalıcı hale getirmek için çaba gösterdiler.


Kıymetli öğrencilerimiz;

          Bugün dönem boyunca gösterdiğiniz bu çabaların neticelerini not olarak aldınız. Dinlenme ve eksiklerinizi tamamlayabileceğiniz yarıyıl tatili sizleri bekliyor.
Almış olduğunuz karne, bu öğretim yarıyılında alınan tüm notlarınızın toplamıdır ve derslerdeki bilgi düzeyinizi gösterir. Dolayısıyla karnenizdeki notlar, kişilik değerinin veya zekanın değil, yapılan çalışmaların ve sergilenen çabanın bir göstergesidir. Almış olduğunuz karne bir not çizelgesinin ötesinde ileriki yaşamınızda size yol gösterecektir. Aldığınız Eğitim, alınan notlar ve sınav sonuçları kadar duygusal ve davranışsal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insani değerler de son derece önemlidir. Bu kazanımların hayattaki başarınız için en az akademik donanım kadar gerekli ve değerli olduğunu unutmamalısınız. Bu açıdan değerlendirdiğimizde, almış olduğunuz karneyi başarısızlığın göstergesi değil, tatilde eksiklerin tamamlanması için bir fırsat olarak görmemiz gerekir.

 

 Tatil döneminin sağlıklı bir şekilde planlanması ve değerlendirilebilmesi açısından değerli anne babalarımız da dikkatli olmalı, tatilin verimli bir şekilde geçmesi sağlanmalıdır. Öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geçirilecek bir tatil aile içi ilişkiyi geliştirme, duygusal birlikteliklerin artması ve birlikte geçirilen zaman açısından da bir fırsat oluşturacaktır.


Değerli Meslektaşlarım;

 

Çocuklarımızı,  gençlerimizi hayata ve geleceğe hazırlamak için büyük bir özveride  bulundunuz. Öğrencilerimizi cesaretleri yüksek, ufukları geniş, hoşgörülü bireyler olması hususunda emeğiniz büyük .Bu gayretlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.
            Değerli mesai arkadaşlarımla bizler, öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı kişilikler olarak yetişmesinde, bilgiye en doğru ve sağlıklı biçimde erişmelerinde hep yanlarında olacağız.

 Öğretmenlerime, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, tatillerinin sağlıklı, huzurlu geçmesini ve başarılarının devamını diliyorum.

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.