ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarışmaların Ödülleri Sahiplerini Buldu

        Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar Arası Bilgi Yarışması ile Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatları Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.Okullar Arası Bilgi Yarışması 2 - 11. Sınıflar arasında eğitim gören öğrenciler arasında gerçekleşirken ilçe genelinde 160 okul yarışmaya katıldı. 
Yarışmaların Ödülleri Sahiplerini Buldu

        Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar Arası Bilgi Yarışması ile Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatları Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.Okullar Arası Bilgi Yarışması 2 - 11. Sınıflar arasında eğitim gören öğrenciler arasında gerçekleşirken ilçe genelinde 160 okul yarışmaya katıldı. Türkiye genelinde bir ilk olma özelliği de taşıyan bilgi yarışması ortaöğretimde eğitim gören tüm öğrencilerin dahil olduğu kapsayıcı bir yarışma oldu. Yine Şanlıurfa genelinde sadece Viranşehir´de gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatları Yarışması 8. Sınıf öğrenciler arasında gerçekleştirildi.

        Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine Kaymakam Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ve Şube Müdürleri, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, Hastane Başhekimi İlhan Erkan, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Ödül töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmalarının ardından protokol heyeti yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

        Her iki yarışmada emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Ömer Çimşit: " Hediyeler ile ödüllerle öğrencilerimizi teşkvik ediyoruz. Öğrencilerimizi desteklemek adına Kaymakamlık ve Belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bize göre İlçe Milli Eğitimi desteklenmesi gereken en önemli kurumdur. Çünkü geleceğimizi emanet edeceğimiz nesiller buralardan yetişecektir. Yoğun katılımdan dolayı tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi. Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş Kaymakamı Ömer Çimşit´e eğitime desteğinden ötürü plaket takdim etti. Çimşit´in destekleri ile ilçede eğitimde kapasitenin ve başarıların arttığını dile getiren Ateş, Kaymamakam Çimşit´e teşekkür etti.

 


Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.