ŞANLIURFA VİRANŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YUVALICA İLK ve ORTAOKULUMUZDA BAYAN VELİLERE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

Kırsal mahallelerdeki öğrencilerde hijyen ve sağlık sorununu gören Yuvalıca İlk ve Ortaokulu Öğretmen ve İdarecileri okulun bulunduğu mahalle ve bağlı mezralarda ikamet eden bayan velilere yönelik “Yuvada Sağlık” Projesi başlattı. 
YUVALICA İLK ve ORTAOKULUMUZDA BAYAN VELİLERE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

 

Kırsal mahallelerdeki öğrencilerde hijyen ve sağlık sorununu gören Yuvalıca İlk ve Ortaokulu Öğretmen ve İdarecileri okulun bulunduğu mahalle ve bağlı mezralarda ikamet eden bayan velilere yönelik “Yuvada Sağlık” Projesi başlattı. Bu Proje Kapsamında mahallede bulunan bayan velilere okulda “Hijyen ve Sağlık Semineri” verildi. Seminere bayan velilerin katılım sağlaması için yoğun bir çaba harcayan öğretmenlerimiz tüm velilerin evlerini kapı kapı dolaşarak seminere davet etti.

 

 

 

           Projeyi hazırlayan ve faaliyete geçiren öğretmenlerin yanısıra müdür yardımcısı Tarhan Kartal “Temizlik ailede elde edinilen bir kazanımdır. Biz oluşturduğumuz “Yuvada Sağlık” Projesi ile okulumuzdaki öğrencilerin temizlik sorununu kökten çözmek adına Bayan velilerimize Hijyen ve Sağlık Semineri verdik. Projenin amacına ulaşması için çok çalıştık, çok yorulduk. Bayan velilerimize zor da olsa ulaşım sağlayarak amacımıza ulaştık. Projede bizlere katkı sunan Okul Müdürümüz Kerim Salman’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş’e teşekkür ederiz” dedi.

26-02-201826-02-201826-02-201826-02-201826-02-2018

 

 

Yenişehir Mahallesi E90 Caddesi No2 Viranşehir/Ş.Urfa - 0(414) 511 21 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.